Program

Augusztus 24., csütörtök

10.00 – 12.00    Érkezés, regisztráció

12.00 – 13.30    Megnyitó

Porcsalmi Bálint, az RMDSZ ügyvezető elnöke

Olteán Csongor, a MIÉRT elnöke

Tamás Ernő, Székelyvarság polgármestere

Nagy Attila, Zetelaka polgármestere

13.30 – 15.00    Ebédszünet

15.00 – 18.00    Workshop: Szervezeti protokoll és etikett – Berczeli Gábor, a Robert Schuman Institute ügyvezető igazgatója

16.00 – 18.00     Workshop: Személyes és szervezeti time-management – Kádár Magor egyetemi oktató, képző

18.00 – 21.00    #zabáljcsak – gasztró-megmérettetés a régiók között (+ vacsora)

21.00 – 23.00    Tehetség- és valósághow

23.00                   Buli kettőig

 

Augusztus 25., péntek

08.00 – 10.00    Reggeli

09.00 – 10.00    Krav Maga edzés / reggeli torna

10.00 – 11.00    Reggeli motiváció

11.00 – 12.00    Plénum/előadás: Jövőképek a Kárpát-medencében – Markó Béla, a Kós Károly Akadémia Alapítvány elnöke

12.00 – 13.00    Plénum/előadás: Választási trendek és geopolitikai kihívások a fake news

korában – Csetényi Csaba, az Affiliate Network és a Network 360 médiacégek

vezetője, Radu Magdin nemzetközi tréner és tanácsadó

13.00 – 15.00    Ebédszünet

15.00 – 17.00    Workshop: Vezetői készségek és feladat-delegálás – Farkas András, a Pont Csoport vezetője

Workshop: Személyi brandépítés – Kádár Magor egyetemi oktató, képző

17.00 – 18.00    Plénum/előadás: 2018 és a deep-state – Kelemen Hunor szövetségi elnök

18.00 – 19.00    Vacsora

19.00 – 22.00    A zetelaki ütközet – számháború mindenkinek

22.00 – 23.30    InKVÍZició: MIÉRT vs. képviselők és szenátorok

23.30                   Jó hangulatú zenés, táncos program

 

Augusztus 26., szombat

08.00 – 10.00    Reggeli

09.00 – 10.00    Krav Maga edzés / reggeli torna

10.00 – 11.00    Reggeli motiváció

11.00 – 12.00    Plénum/előadás: Értik a magyar ügyet a nagyvilágban? – Winkler Gyula EP-képviselő,Vincze Loránt, a FUEN elnöke, Patrick Egan nemzetközi tanácsadó

12.00 – 13.00     Plénum/előadás: Cine sunt maghiarii și de ce? – avagy hogyan látnak minket

a románok, és hogyan tudunk ezen változtani? – román előadó egyeztetés alatt, Asztalos Csaba, az Országos Diszkriminációellenes Tanács elnöke

 13.00 – 15.00    Ebédszünet

15.00 – 16.00    Workshop: Fehér zokni és rövid ujjú ing – öltözködési tippek fiúknak és

lányoknak

16.00 – 18.00    Workshop: Digitális trendek és on-line kampányok

Workshop: Kríziskommunikáció – Patrick Egan nemzetközi tanácsadó

Workshop: Szervezeti marketing és leadership – Farkas Levente, a Marketingiskola.ro alapítója

18.00 – 20.00    vitafórum / workshop

20.00 – 21.00    Vacsora

21.00 – 22.00    InKVÍZició: központi RMDSZ vs. területi RMDSZ

22.30                   Diszkóba torkolló karaoke

 

Augusztus 27., vasárnap

08.00 – 10.00    Reggeli

Búcsúzás, hazautazás

 

Program

 

 

július 27., szerda

11:00-13:00 – Érkezés, regisztráció

13:00-15:00 – Ebéd

15:00-16:00 – Szakmai beszélgetés: Brexit – Orbán Balázs, kutatási igazgató – Századvég Alapítvány

16:00-17:00 – Kortalan örökség – Hegedüs Csilla, RMDSZ kulturális főosztályának ügyvezető alelnöke

17:00-18:00 – ÉLMÉNY: Biciklivel Európában – Szabó Zoltán (Kobra)

18:00-19:30 –  Ce te doare? – romániai román és magyar ifjúsági szervezetek kerekasztal beszélgetése

19:30-21:30 – Vacsora

21:30-23:00 – Beerpong bajnokság, Kolozsvári Beerpong Egyesület

23:00-04:00 – DJ Missile

 

július 28., csütörtök

10:00-10:30 – Megnyitó

10:30-12:00 – Választások előtt, választások után – az RMDSZ kihívásai 2016-ban – Kovács Péter, RMDSZ ügyvezető elnök

12:00-13:00 – Románia az önkormányzati választások után – Ionuț Țața, Pro Democrația egyesület elnöke

13:00-15:00 – Ebédszünet

15:00-16:00 – Közintézmény vagy közösségi intézmény – Grüman Róbert Kovászna Megye Tanácsának alelnöke, Bíró Barna Botond és Barti Tihamér Hargita Megye Tanácsának alelnökei

16:00-17:00 – Mesterségem címere polgármester – Bántó Zoltán Szilágysámson polgármestere, Demeter Ferenc Mikóújfalu polgármestere, Demyen István Oláhbaksa polgármestere, Dombora Lehel Réty polgármestere, Horváth Béla Szalacs polgármestere, István Adrián Székelyderzs polgármestere, Kovács Imre Máréfalva polgármestere, Kozma István Csíkszentsimon polgármestere, Simó Dezső Szabolcs Szentábrahám polgármestere

17:00-18:00 – Fakanál, magas sarkú, szoknya, diploma – nők az önkormányzatokban – Lőrincz Csilla, RMDSZ nőszervezetének alelnöke, Melles Mária Tusnád alpolgármestere

18:00-19:30 – TABU: Hajléktalan voltam – Gombola András

19:30-21:30 – Vacsora

21:30-22:30 – Marosán Csaba – Szerelmi jó tanácsok elődeinktől, pajzán szerelmi történetek

21:30-23:00 – Beerpong bajnokság, Kolozsvári Beerpong Egyesület

23:00-04:00 – DJ SHVR

 

július 29., péntek

10:00-11:30 – Románia: előre vagy hátra? Út a demokráciától a populizmusig– Markó Béla szenátor, a Kós Károly Akadémia Alapítvány elnöke

11:30-12:30 – A legfiatalabb európai székely márka – Fazakas Szabolcs

12:30-13:30 – New vision for Europe  – YEPP

13:30-15:00 – Ebédszünet

15:00-16:30 – Mindenki másképp csinálja – Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke,Péter Ferenc Maros Megye Tanácsának elnöke, Pataki Csaba Szatmár Megye Tanácsának elnöke

16:30-18:00 – Szövetkezetek – Orbán Miklós

18:00-19:30 – TABU: Cigánykodás – András Lóránd

19:30-21:30 – Vacsora

21:30-23:00 – Beerpong bajnokság, Kolozsvári Beerpong Egyesület

23:00-04:00 – Habparty DJ Pedobearrel

 

július 30., szombat

10:00-11:00 – Mit jelent egy sportolónak a közösség – Tófalvi Éva biatlonista

11:00-12:00 – The House coworking place – Kovács Tibor, Szilágyi Levente

12:00-13:00 – Demokrácia az EU-ban, régiók Európája vs Nemzetállamok Európája – Winkler Gyula és Sógor Csaba európai parlamenti képviselők, moderál Ambrus Zsombor

13:00-15:00 – Ebédszünet

15:00-16:30 – Kampányról másképp – Nagy Szabolcs RMDSZ Szatmár megyei szervezetének ügyvezető elnöke

16:30-18:00 – Borboly Csaba, Hargita megye tanácsának elnöke

18:00-19:30 – TABU: Virtuális erőszak, Juhász Anita szakértő

19:30-21:30 – Vacsora

21:30-23:00 – Beerpong bajnokság, Kolozsvári Beerpong Egyesület

23:00-04:00 – DJ Thomas

július 31., vasárnap

 

10:00 – BREXIT Előtt és után – a hivatalos történet, HE Paul Brummel, Nagy-Britannia bukaresti nagykövete

 

 

Program – 2015. Marosfő

Július 7. Kedd

16:00 – 19:00 – Regisztráció

19:00 – 21:00 – Vacsora

21:00 – 23:00 – Szabadtéri mozi: Bachtalo

23:00 – 01:00 – Bagossy Brothers Company

01:00 – dj. Dewil és Deejay Lilboy

Július 8. Szerda – Roma nap

08:00 – 10:00 – Reggeli

10:00 – 11:00 – Megnyitó

11:00 – 12:00 – Boros Lóránd: A romániai cigány/roma csoportok bemutatása etnológiai szempontból, moderál András Lóránd

12:00 – 13:00 – Tonk Gabriella: Patarét is Kolozsvár – integrált projekt a pataréti közösségek társadalmi befogadásáért, moderál András Lóránd

13:00 – 14:00 – Tischler Ferenc, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere: Sepsiszentgyörgyi romastratégia, moderál András Lóránd

14:00 – 16:00 – Ebédszünet

16:00 – 17:00 – Horváth Antal Gyula, színész: A színfalak mögött, moderál András Lóránd

17:00 – 18:00 – Gábor Lajos „Lali”: Bachtalo, moderál András Lóránd

18:00 – 19:00 – TABU sarok – Téma: Fogyatékkal élők

19:00 – 21:00 – Vacsora

21:30 – 23:00 – Szabadtéri mozi – Gadzso dilo

23:00 – 00:00 – sZempöl zenekar koncert

00:00 –         Balkán Buli

Július 9. Csütörtök – Politikáról a politikusokkal

08:00 – 10:00 – Reggeli

10:00 – 11:00 – Kelemen Hunor, RMDSZ elnök: Hogyan látnak minket Amerikában? moderál Antal Lóránt

11:00 – 12:00 – Kovács Péter, RMDSZ ügyvezető elnök: A kabát újragombolása, moderál Kelemen Szilárd Péter

12:00 – 13:00 – Ráduly Róbert Kálmán, Csíkszereda volt polgármestere: Kellett nekem a politika? Moderál Demeter Ferenc

13:00 – 14:00 – Cseke Attila, parlamenti képviselő: Egy magyar politikusnak kell-e a románok fele kommunikálni? Moderál Kádár Petra

14:00 – 14:30 – Talpas Botond, az Igen, tessék! mozgalom elnöke: Elvi kérdés a nyelvi kérdés!?

14:30 – 16:00 – Ebédszünet

16:00 – 17:00 – Schanda Tamás, Magyarország Ifjúságpolitikáért és Esélyteremtésért felelős helyettes államtitkára: Megmaradásunk kulcsa a családalapítás, moderál Antal Géza

17:00 – 18:00 – Bogdán László, Cserdi község polgármestere: Köcsögmentesítés, moderál András Lóránd.

18:00 – 19:00 – TABU sarok – Téma: Homoszexualitás

19:00 – 21:00 – Vacsora

21:30 – 23:00 – Kiugró – improvizációs alternatív játék, csíkszeredai színművészek közreműködésével

23:00 – Retró buli

Július 10. Péntek – Tűzfészek a kisebbség?

08:00 – 10:00 – Reggeli

10:00 – 11:00 – Markó Béla, Kós Károly Alapítvány elnöke: Európa az Ukrán válság után (Etnikai alternatívák Kelet-Közép- Európában és a Balkánon), moderál Bíró Barna Botond

11:00 – 12:00 – Geréd Imre, RMDSZ ifjúsági ügyvezető alelnöke: Ifjúsági és kisebbségi érdekvédelem egy többségi önkormányzatban, moderál Erős Levente

12:00–13:00 – Végletek, párhuzamok, hidak – a Youth of the European People-s Party (YEPP) képviselői beszélgetnek a bevándorlás kapcsán

13:00 – 13:30 – Szöllősi Tamás Kolozsvár 2015 nagykövet, és Tudor Ogner Share Kolozsvár Föderáció alelnök: Sokszínüség Európa Ifjúsági Fővárosában

13:30 – 14:00 – Farkas András a Pont csoport vezetője: 2021 Sepsiszentgyörgy Európa Kulturális Főváros. Székelyföldért.

14:00 – 16:00 – Ebédszünet

16:00 – 17:00 – Márton Gergő: Mozarttól a brazil mezőgazdaságig

17:00 – 18:00 – Ionuț Țața, Pro Democrația Alapítvány elnöke: Dialogul interetnic în democrația română (román nyelvű előadás)

18:00 – 19:00 – TABU sarok – Téma: drogok

19:00 – 21:00 – Vacsora

22:00 – 23:30 – Back II Black koncert

23:30 –     – dj Thomas

Július 11., Szombat – Hobbitól a kommunikációig

08:00 – 10:00 – Reggeli

10:00 – 11:30 – Winkler Gyula, Sógor Csaba Európa Parlamenti képviselők: Határeset: bevándorlás – gazdasági, emberjogi vagy politikai vita? Moderál Balázs Botond

11:30 – 12:30 – Krakkó Ákos, a Magyar Miniszterelnökség sajtófőnöke: Táncháztól a politikai sajtózásig

12:30 – 14:30 – Kerekasztal beszélgetés: TNL, TSD, TALDE, TUNPR, MIÉRT

14:30 – 16:00 – Ebédszünet

16:00 – 17:00 – Porcsalmi Bálint: Vihar a biliben. Politika a kapkodás  – kommunikáció és válságkezelés között

17:00 – 18:00 – Dezső Bence: V(I)log?!

18:00 – 19:00 – TABU sarok: Téma: női jogok a XXI. században

19:00 – 21:00 – Vacsora

21:30 – 23:00 – Csapatjáték eredményhirdetése

23:00 –           – dj (EN)Geener

01:00 –

Július 12., vasárnap

09:00 – 11:00 – Reggeli

11:00 –      – Hazautazás

*A szervezők fenntartják a programváltozás jogát!